close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 16 października 2017

  Po raz ósmy już mieszkańcy Tokio mieli okazję wziąć udział w Festiwalu Dni Polskich, który odbył się w dn. 13-15 października na placu Oyane w Roppongi Hills.

  Głównym organizatorem imprezy był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio. Bogaty program artystyczny oraz atrakcyjne stoiska z polskimi produktami przyciągnęły tysiące odwiedzających w ciągu trzech dni festiwalu. Wielką atrakcją był koncert znanej polskiej wokalistki Moniki Brodki. Na scenie wystąpili także inni polscy i japońscy artyści: pianiści Lisa Nakazono, Michał Sobkowiak i Makoto Kuriya, duet jazzowy Yusuke Anazawa i Takeshi Mochizuki, zespół Kotetsu & Laggy oraz japońska grupa tańca ludowego „Mazur”.

   

  Niezmiennie olbrzymim powodzeniem cieszyły się polskie pączki z „Pączki-ya”. Odwiedzający mieli także okazję zapoznać się z ofertą rynkową polskich produktów, obejrzeć wystawę planszową o polskich zabytkach UNESCO oraz wysłuchać talk-show Karoliny Styczyńskiej - polskiej mistrzyni szachów japońskich shogi. W konkursach wiedzy na temat Polski wzięło udział kilkadziesiąt osób. Dla zwycięzców konkursu czekały atrakcyjne nagrody.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: