close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 23 lutego 2016

  W spotkaniu, które miało miejsce 23 lutego w Ambasadzie RP w Tokio, wzięła udział pani Michiko Nomura wraz z członkami stowarzyszenia zajmującego się pielęgnowaniem pamięci o Holokauście oraz przedstawicielami japońskich mediów.

  Spotkanie miało miejsce przed podróżą grupy do Polski i Czech, której celem jest odwiedzenie miejsc pamięci niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady. Ambasador Cyryl Kozaczewski zaznaczył, że duże zainteresowanie i świadomość związana z tematyką Holokaustu w Japonii świadczy o wysokim poziomie empatii i podobnej wrażliwości Japończyków i Polaków.

   

  Pani Michiko Nomura od lat zaangażowana jest w działalność edukacyjną związaną z Holokaustem. W marcu i kwietniu 2015 r. Ambasada RP i Instytut Polski w Tokio wsparły zorganizowaną przez panią Nomurę i Uniwersytet Waseda wystawę szkiców byłego więźnia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau Mieczysława Kościelniaka oraz towarzyszące wystawie sympozjum naukowe.

   

  Życzeniem pani Michiko Nomury jest, aby posiadane przez nią szkice Mieczysława Kościelniaka wróciły do miejsca, w którym powstały, w obozie Auschwitz.

   

  - Mam nadzieję, że kiedyś wszystkie grafiki, zebrane w jednej wystawie, przemierzą świat, tak aby liczni zwiedzający spojrzeli na tragedię Holokaustu oczami Mieczysława Kościelniaka – powiedział Ambasador Cyryl Kozaczewski.

  1
  2
  3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: