close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 26 lutego 2016

  - Otrzymanie tytułu doktora honoris causa tak prestiżowej uczelni znanej na całym świecie to dla mnie wielki zaszczyt. Mam zamiar kontynuować współpracę z Łodzią – powiedziała Junko Koshino.

  Gala oraz kolacja w prestiżowym Grand Hyatt Tokyo, stała się wydarzeniem promującym relacje polsko-japońskie w Japonii. Na wydarzenie zaproszonych zostało kilkaset osób, w tym wiele osobistości ze świata polityki, kultury i biznesu, na czele z małżonką premiera Japonii, Akie Abe. Pani Abe w przemówieniu inauguracyjnym podkreśliła znakomite relacje Japonii z Polską oraz podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytów w Polsce. Podczas gali wyemitowany został spot promocyjny o Polsce oraz pokaz zdjęć i film dokumentujący współpracę Junko Koshino z branżą modową oraz Urzędem Miasta i ASP w Łodzi. Kluczowym elementem gali oraz materiału filmowego było przypomnienie nadania Junko Koshino tytułu doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

   

  Podczas gali goście mieli okazję wysłuchać utworów Stanisława Moniuszki, w wykonaniu barytona Tomasza Strojnego i pianistki-eksperta z Instytutu Polskiego w Tokio Miho Kurihary. 

  A
  B
  C
  D
  E
  F
  G
  H

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: