close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 30 listopada 2017

  Ambasada RP w Tokio zaprezentowała w japońskim klubie biznesowym polską kulturę, tradycję kulinarną oraz polskie produkty spożywcze i wyroby artystyczne.

  29 listopada, w 187.rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, odbył się w tokijskim Klubie Kanto „Wieczór Polski”. Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele japońskiego świata biznesu oraz goście Ambasady RP w Tokio, zainaugurował prezes Klubu Kanto Toshihiko Fukui oraz ambasador Jacek Izydorczyk.

  - Mam nadzieję, że program przygotowany na dzisiejsze wydarzenie na który składa się zarówno prezentacja o Polsce, koncert muzyki Chopina, jak i kolacja złożona z polskich dań, zadowoli wszystkie państwa zmysły i że spędzony wspólnie wieczór będzie przedsmakiem przygody, której przeżycie sprawi, że Polska zyska nowych przyjaciół, dzięki którym polsko-japońskie relacje będą dalej pomyślnie się rozwijać – powiedział ambasador Jacek Izydorczyk.

  Po koncercie muzyki Fryderyka Chopina, w wykonaniu pianistki Masako Ezaki, goście wysłuchali prezentacji multimedialnej o Polsce. Podczas kolacji, rozpoczętej toastem wzniesionym przez przewodniczącego Japońsko-Polskiej Ligi Przyjaźni w Izbie Radców - senatora Hirofumi Nakasone, serwowane były polskie potrawy, pączki i nalewki. Uczestnicy „Wieczoru Polskiego” mieli także okazję obejrzeć wystawę o polskich zabytkach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz dokonać zakupu polskich miodów i wyrobów rękodzieła artystycznego.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: