close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 24 lutego 2017

  Przedstawiciele państw Grupy Wyszehradzkiej i Japonii wzięli udział w dyskusji na temat kryzysu migracyjnego w Europie i na Bliskim Wschodzie.

  Ambasada Polski, sprawującej przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej od lipca 2016 r. do końca czerwca 2017 r., we współpracy z Ambasadami Węgier, Czech i Słowacji w Tokio, Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Josai University Educational Corporation, zorganizowała seminarium „Kwestie migracyjne z perspektywy Europy Środkowej i Japonii”, które odbyło się w dniu 22 lutego 2017 r. na Uniwersytecie Josai w Tokio.

  Inauguracji wydarzenia dokonał wiceminister spraw zagranicznych Japonii Motome Takizawa. W sesji poświęconej przyczynom obecnego kryzysu migracyjnego w Europie, zabrał głos prof. Satoshi Ikeuchi z Uniwersytetu Tokijskiego oraz dyrektor Sławomir Dębski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Następnie przedstawiciele Ministerstw Spraw Zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej przedstawili priorytety polityki migracyjnej poszczególnych rządów GW. Ostatnia sesja została poświęcona problematyce migracyjnej widzianej z perspektywy japońskiej.

  W seminarium wzięli udział przedstawiciele MSZ Japonii i korpusu dyplomatycznego w Tokio, reprezentanci środowiska akademickiego i studenci oraz dziennikarze.

  Zobacz program seminarium

  Tagi: V4+Japan

  1
  2
  3
  4
  5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: