close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 11 listopada 2018

  Mieszkańcy Osaki, przedstawiciele samorządu miasta Osaki, reprezentanci polskiej administracji państwowej oraz Ambasady RP w Tokio powitali w dniu 11 listopada 2018 roku „Dar Młodzieży” , który w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wpłynął do portu w Osace.

  „Dar Młodzieży”  po raz trzeci w historii zawitał do portu w Osace, która jest jednym z portów na trasie rejsu żaglowca upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Żaglowiec powitany został przez burmistrza miasta Osaki – Pana  Hirofumi Yoshimurę oraz Dyrektora Naczelnego Portu Osaka – Hiromu Yabuuchi. Wśród osób witających żaglowiec w japońskim mieście, obecna była Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Pani Anna Moskwa oraz Posłanka na Sejm RP i Przewodnicząca Polsko-Japońskiej Grupy Parlamentarnej, Pani Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Ambasador RP w Japonii, Jacek Izydorczyk.

   

  Ceremonii powitalnej towarzyszyła uroczysta parada a wieczorem budynek centrum handlowego znajdującego się w porcie podświetlony został w barwach biało-czerwonych. Iluminacje w narodowych barwach będą towarzyszyły pobytowi żaglowca w porcie aż do 16 listopada, kiedy to „Dar Mlodzieży” wyruszy w dalszą podróż upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości.

  Film z nagraniem uroczystości powitalnej dostępny tutaj.

  Dar Młodzieży_1
  Dar Młodzieży_2
  Dar Młodzieży_3
  Dar Młodzieży_4
  Dar Młodzieży_5
  Dar Młodzieży_6
  Dar Młodzieży_7
  Dar Młodzieży_8

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: