close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 4 października 2018

  Referat Konsularny Ambasady RP w Tokio informuje, że w dniach 25 - 26 października 2018 r. w siedzibie Konsulatu Honorowego Rzeczypospolitej w Hiroszimie odbędzie się dyżur konsularny.

  Podczas dyżuru przyjmowane będą m.in. wnioski o wydanie paszportów biometrycznych. Na miejscu można będzie także poświadczyć własnoręczność podpisu.
  JAK ZAREZERWOWAĆ CZAS NA SPOTKANIE Z KONSULEM:
  Aby zarezerwować czas na spotkanie z konsulem, należy wysłać maila: tokio.amb.wk@msz.gov.pl lub zadzwonić do Referatu Konsularnego pod numer:  5794-7048, podając poniższe informacje: 
  1. Imię, nazwisko oraz datę urodzenia.
  2. Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku o paszport dla osoby dorosłej/dziecka – imię, nazwisko, data urodzenia dziecka, poświadczenie podpisu, inne).
  3. Podanie informacji do kiedy jest lub był ważny dotychczasowy polski paszport
  4. Preferowany dzień wizyty (czwartek - 25 października lub piątek 26 października).
  5. Dane kontaktowe - numer telefonu, adres e-mail.
   
  CO NALEŻY PRZYGOTOWAĆ NA SPOTKANIE Z KONSULEM:
  Komplet dokumentów, zdjęcia (zwracamy uwagę na to, aby zdjęcia były prawidłowo wykonane przez fotografa) – konsul ma prawo zażądać wymiany zdjęcia, jeśli nie będzie zgodne z wymogami. W tym celu proszę zapoznać się jakie dokumenty będą potrzebne do konkretnej sprawy zgodnie z  informacją na naszej stronie:
  http://www.tokio.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/sprawy_paszportowe/
  Do złożenia wniosku o paszport biometryczny dla osoby niepełnoletniej należy przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce. W sprawach niestandardowych proszę się wcześniej skonsultować z naszym urzędem mailowo tokio.amb.wk@msz.gov.pl
  Jedyną formą płatności na dyżurze konsularnym będzie gotówka – prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty. Na naszej stronie w zakładce opłaty konsularne (link poniżej) znajduje się tabela opłat
  http://www.tokio.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/oplaty_konsularne/

  Liczba miejsc na spotkanie z konsulem jest ograniczona.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: