close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 13 listopada 2018

  Dzięki staraniom Ambasady RP w Tokio oraz Instytutu Polskiego, 11 listopada 2018 roku – w Święto Niepodległości, wybrane miejsca w Japonii zostały podświetlone w barwach flagi RP, na biało-czerwono.

  Polska flaga została wyświetlona na żaglowcu Dar Młodzieży cumującym w Święto Niepodległości w porcie w Osace w dniach 11-12 listopada br.

   

  Symboliczne iluminacje pojawiły się również na budynku jednego z największych na świecie akwariów – Kaiyukan w Osace, na ponad stumetrowym „kole diabelskim” - Tempozan Ferris Wheel w Osace wraz z życzeniami z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  Budynek ratusza w mieście Tsuruga oraz muzeum „Port of Humanity Museum” w Tsuruga również został podświetlony w  barwach polskich. W muzeum przedstawione są ekspozycje nawiązujące do historii polskich „Sierot Syberyjskich”, ocalonych przez Japoński Czerwony Krzyż w latach 20 - tych ubiegłego stulecia oraz do działalności japońskiego konsula Sugihary Chiune, którego wizy uratowały w czasie II wojny światowej życie wielu polskich Żydów.  

  Iluminacje_1
  Iluminacje_2
  Iluminacje_3
  Iluminacje_4
  Iluminacje_5
  Iluminacje_Kaiyukan_1
  Iluminacje_Kaiyukan_2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: