close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 9 lutego 2018

  Zespół Snow Art Poland z Zabrza wziął udział w 45. Międzynarodowym Konkursie Rzeźby Śniegowej na Hokkaido.

  Z  inicjatywy Ambasady RP w Tokio, reprezentacja Polski po raz kolejny wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Rzeźby Śniegowej, który co roku odbywa się w ramach Festiwalu Śniegu na Hokkaido, odwiedzanym przez 2 miliony turystów.

   

  W tegorocznym konkursie udział wzięło 12 zespołów z całego świata. Wszystkie drużyny otrzymały do dyspozycji bloki śniegowe o wymiarach 3x3 m, z których w ciągu kilku dni przygotowały śniegowe rzeźby. Polska ekipa w składzie: Tomasz Koclęga, Piotr Muschalik i Piotr Proba, stworzyła ze śnieżnej bryły rzeźbę o nazwie „Koło Historii”, nawiązującą do obchodzonej w 2018 r. setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt ukazał troskę i trud, z jakim Polacy toczą koło historii, pielęgnują ją i dbają, by trwała nieskończenie. Koło – jako forma idealna – odnosi się również do ideałów takich jak wolność i niepodległość.

   

  Mimo iż zespołowi Snow Art Poland nie udało się zająć miejsca na podium (zwyciężyła reprezentacja Tajlandii), polska rzeźba spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, którzy licznie gromadzili się przy „Kole Historii”. Konsul RP w Tokio Łukasz Osmycki spotkał się z polską drużyną, by podziękować jej za wspaniałą pracę i promocję Polski.

  Gratulujemy!

   

  Zobacz stronę organizatora festiwalu: http://www.snowfes.com/english/contest.html

  Oraz relację z udziału w konkursie Snow Art Poland: https://www.facebook.com/snowartpoland/?hc_ref=ARSCq9-EZ9qRU8h4BorMu2Lp567ONwtklubNddxn7Ze1RQaJkJZaPuq3isN33Dd9mrc

   

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  konsul

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: