close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W KONSULACIE

 • W celu zarezerwowania wizyty w Referacie Konsularnym w Ambasadzie RP w Tokio należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: wizowych, paszportowych i prawnych.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu:

   Poniedziałek: 10.00-12.00

   Wtorek: 10.00-12.00

   Środa: 10.00-12.00

   Czwartek: 13.00-15.00

   Piątek: 10.00-12.00

  Przy każdej wizycie w konsulacie/wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Referat Konsularny w Ambasadzie RP w Tokio jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – pod numerem telefonu 0357947048.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: