close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • GOSPODARKA

 • 4 marca 2019

  W dniach 28 luty – 3 marca 2019 roku, pod przewodnictwem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, odbyła się misja gospodarcza do Japonii (Tokio).

  Misja zorganizowana została w ramach poszukiwania możliwości współpracy z prefekturami japońskimi w dziedzinie rozwoju i promocji zastosowania w gospodarce rozwiązań opartych na wykorzystaniu wodoru a jej głównym celem była obecność podczas targów „World Smart Energy Week“. Wśród uczestnikow misji, oprócz przedstawicieli samorzadu lokalnego, znaleźli się także wielkopolscy przedsiębiorcy reprezentujacy branżę energetyczną oraz naukowcy zaangażowani w projekt H2 Wielkopolska.

   

  Oprócz pobytu na targach, ponad 10-osobowa delegacja wchodząca w sklad misji zwiedziła miasteczko wodorowe w mieście Fujisawa oraz spotkała się z tamtejszym burmistrzem Tsuneo Suzuki. Pozostałymi punktami programu było zwiedzanie Centrum Wystwienniczego Panasonica oraz miasteczka olimpijskiego, które po 2020 roku, ma przeistoczyć się w najwieksze na świecie miasteczko zasilane wodorem.

   

  Podczas wizyty w Japonii, Marszalek Woźniak spotkał się także z Ambasadorem RP w Japonii, Jackiem Izydorczykiem z którym rozmawiał o dalszych planach współpracy z  japońskimi partnerami w obszarze transferu japońskich technologii wodorowych do Polski oraz o rozwoju wielotematycznej współpracy regionalnej, w czym pomóc ma planowane na czerwiec br. w Tokio II Forum Regionów Polska-Japonia.

  Marszalek Wlk_2
  Marszalek Wlk_3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: