close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • GOSPODARKA

 • 10 lutego 2016

  - Jestem przekonany, że polska zdrowa żywność, która podbiła serca Polaków, trafi w wyszukany gust również japońskich konsumentów - powiedział podsekretarz stanu w MRiRW Rafał Romanowski podczas spotkania biznesowego połączonego z degustacją polskich produktów ekologicznych w Ambasadzie RP w Tokio.

  Polscy producenci i przetwórcy produktów ekologicznych przedstawili walory polskiej zdrowej żywności na spotkaniu biznesowym, które zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia” w Ambasadzie RP w Tokio 9 lutego.

   

  Paweł Krajmas, prezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia” zachęcał obecnych na spotkaniu przedstawicieli japońskich przedsiębiorstw handlowych i dystrybucyjnych z branży rolno-spożywczej oraz mediów do zapoznania się z bogatą ofertą polskiej żywności ekologicznej. Goście mieli również okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw przygotowancyh przez szefów kuchni z Polski. 

   

  Impreza odbyła się w ramach programu „EKOEUROPA – JAKOŚĆ I TRADYCJA”, którego celem jest promocja europejskich, w tym polskich produktów rolnictwa ekologicznego na rynkach japońskim, amerykańskim oraz singapurskim i wzrost eksportu produktów rolnictwa ekologicznego do tych krajów. Oferta produktowa programu obejmuje mięso wieprzowe, wołowe, drobiowe oraz przetwory mięsne, jak również owoce, warzywa i przetwory owocowo-warzywne.

   

  Program realizowany jest przez Stowarzyszenie „Polska Ekologia” we współpracy z Agencją Rynku Rolnego oraz z Centrum Promocji Krajowej Izby Gospodarczej.

   

  W ramach wizyty w Tokio, podsekretarz stanu Rafał Romanowski spotkał się również z przedstawicielami japońskiego Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa oraz Parlamentu Japonii, a także wziął udział w targach Organic Expo i BioFach Japan.

   

  Więcej o programie „EKOEUROPA – JAKOŚĆ I TRADYCJA” : http://www.eu-organic-food.eu/pl/o-programie/

  1
  2
  3
  4
  5
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: