close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • GOSPODARKA

 • 4 czerwca 2014

  Wizyta polskiego wiceministra gospodarki stwarza nowe perspektywy dla wzmocnionej współpracy z Japonią w dziedzinie energii

  Wykorzystanie nowych technologii do produkcji energii elektrycznej w Polsce i możliwości wzmocnienia współpracy polsko-japońskiej w sektorze energetycznym były głównymi tematami rozmów sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Tomasza Tomczykiewicza z jego japońską odpowiednik, Midori Matsushimą. „Polska dostrzega rolę Japonii w rozwoju najbardziej efektywnych metod wykorzystania źródeł energii i jest zainteresowana poszukiwaniem nowych możliwości zacieśnienia współpracy polsko-japońskiej w tym obszarze” – podkreślił wiceminister Tomczykiewicz podczas spotkania.

  Członkowie misji przeprowadzili ponadto rozmowy z prezesami Japan Coal Energy Centre oraz New Energy and Industrial Technology Development Organization, a także przedstawicielami kierownictwa japońskich spółek energetycznych.

  W skład delegacji towarzyszącej wiceministrowi Tomczykiewiczowi podczas jego wizyty w Japonii wchodzili prezesi prawie wszystkich największych polskich spółek energetycznych, zainteresowani znalezieniem partnerów do długofalowych projektów mających na celu rozwój nowych technologii. Pod tym względem, tegoroczna misja była największą z tego sektora w ciągu ostatniej dekady.

  misja energetyczna (10)
  misja energetyczna (12)
  misja energetyczna (4)
  misja energetyczna (9)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: