close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • GOSPODARKA

 • 8 marca 2019

  Dwanaście polskich firm prezentowało swoje produkty na narodowym stoisku przygotowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podczas 44. edycji targów FOODEX.

  Ambasador Jacek Izydorczyk wziął udział w uroczystej ceremonii otwarcia targów FOODEX w Makuhari Messe w pref. Chiba, w których w tym roku wzięła udział rekordowa ilość ponad 3500 wystawców z 95 krajów. Oficjalnego otwarcia targów dokonał wiceminister rolnictwa Japonii, Yasuhiro Ozato a wśród gości zaproszonych do udziału w ceremonii był także przebywający obecnie z wizytą w Japonii Jerzy Plewa - dyrektor generalny ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej.

  W pierwszym dniu targów dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko UE, na którym prezentowano produkty ze wszystkich krajów członkowskich – obecne na stoisku były także produkty polskich firm Lactima oraz Bakalland, których wyroby znane już są japońskim konsumentom.

  Podczas wizyty na targach FOODEX, Ambasador Jacek Izydorczyk wziął udział w ceremonii otwarcia polskiego stoiska, na którym w tym roku swoje produkty prezentowało 12 firm m.in. z branży wyrobów nabiałowych, słodyczy, przetworów rybnych (kawior), napojów oraz suszonych owoców. Witając polskich wystawców Ambasador Izydorczyk zwrócił uwagę na możliwości jakie przed firmami wchodzącymi na japoński rynek stwarza umowa o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią oraz wyraził nadzieję na wzrost obecności polskich produktów na japońskim rynku w najbliższej przyszłości.

  Przez wszystkie dni targów, zwiedzający będą mieli okazję kosztować gorących dań polskiej kuchni przygotowywanych na narodowym stoisku przez znanych i cenionych w Polsce mistrzów sztuki kulinarnej.

  Foodex_3
  Foodex_4
  Foodex_6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: