close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • GOSPODARKA

 • 18 stycznia 2016

  Otwarcie bezpośredniego połączenia pomiędzy Warszawą i Tokio stwarza nowy potencjał do rozwoju dwustronnych relacji.

  Była to pierwsza wizyta w Japonii złożona przez przedstawiciela polskiego rządu, który został sformowany w listopadzie 2015 r. Wiceminister Domagalski-Łabędzki przybył do Tokio 14 stycznia na pokładzie pierwszego lotu łączącego Warszawę i Tokio w towarzystwie grupy polskich przedsiębiorców, a także przedstawicieli instytucji rządowych odpowiedzialnych za promocję współpracy inwestycyjnej i turystycznej, specjalnych stref ekonomicznych oraz mediów. Połączenie pomiędzy dwiema stolicami realizowane jest przez PLL „LOT”.

  Program wizyty wiceministra obejmował m.in. spotkania z panem Takayuki Uedą, wiceministrem Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii (METI), przewodniczącymi Japońsko-Polskiej Parlamentarnej Ligi Przyjaźni w Izbie Reprezentantów (panem Fukushiro Nukagą) i w Izbie Radców (panem Hirofumi Nakasone) oraz panem Yoshio Sato, Współprzewodniczącym Komitetu ds. Europy w Keidanren (Japońska Federacja Biznesu).

  Wizycie towarzyszyło szereg wydarzeń w centralnym Tokio, w tym seminarium dla polskich przedsiębiorców nt. prowadzenia działalności w Japonii, seminarium inwestycyjne a także przyjęcie inaugurujące ustanowienie bezpośredniego połączenia pomiędzy Warszawą  i Tokio.

  IMG-20160115-00257

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: