close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 10 kwietnia 2019

  5.04.2019 na Uniwersytecie Josai w Tokio odbyło się wspólne seminarium państw V4 zorganizowane przez Ambasadę Słowacji w Tokio, sprawującej aktualnie prezydencję w Grupie oraz japońskie MSZ.

  W wydarzeniu zatytułowanym „Przyszłość globalnej gospodarki i wolnego handlu” wzięli udział przedstawiciele wszystkich państw V4, a także eksperci z Japonii. Motoyuki Ono, Specjalny doradca Rektora Uniwersytetu Josai, w swym przemówieniu otwierającym seminarium wspomniał m.in. o nauce języka polskiego, czeskiego oraz węgierskiego na reprezentowanej przez niego uczelni. Ambasador Słowacji Marian Tomasik powiedział, że obowiązująca od niedawna umowa handlowa UE-Japonia (EPA) jest silnym sygnałem przeciw rosnącym tendencjom protekcjonistycznym na świecie.

   

  Wiceminister Spraw Zagranicznych Japonii, Kenji Yamada, w swym krótkim wystąpieniu zwrócił uwagę na trzy kwestie: wagę SPA & EPA, potrzebę reformy WTO oraz konieczność realizacji celów SDG. Nastepnie głos zabrali przedstawiciele państw Grupy Wyszechradzkiej. 

  josai2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: